"Dary sadu i ogrodu" Dzieci z grupy III ze zgromadzonych owoców wykonały na zajęciach sałatkę owocową.
Wszyscy z zapałem obierali i kroili owoce
Po skonczonej pracy wykonaliśmy zdjęcie i ...
zasiedliśmy do degustacji sałatki. Była PYSZNA!
Z wielką ochotą ją zjedliśmy.
W domu wspólnie z rodzicami z owoców i warzyw zrobiliśmy kukiełki. Wszystkie były wyjątkowe i ozdobiły naszą salę.
W listopadzie dzieci 5-6-letnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Przyrody
pt.: "Jakie to drzewo?".
Uczyliśmy się rozpoznawania i nazywania drzew po kształtach liści i owocach
Na koniec zajęć wspólna zabawa utrwaliła nasze wiadomości
Jesienią często przebywaliśmy w ogrodzie przedszkolnym.
Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, zbieraliśmy kolorowe liście
i układaliśmy z nich bukiety, które później zabraliśmy do przedszkola.
Czyje to tropy? Dzieci z grupy III wyruszyły na wycieczkę do lasu w celu obserwowania śladów i tropów zwierząt. Zabraliśmy ze sobą poradniki młodego tropiciela.
Zadanie wcale nie jest łatwe. Jakie zwierzę tędy przebiegało?
Chyba będziemy potrzebować pomocy osoby bardziej doświadczonej.
"Smacznie, zdrowo i pomarańczowo" 11 marca dzieci z grupy III obchodziły Dzień Marchewki. W tym dniu wszyscy ubrali się na pomarańczowo. Wspólnie wykonaliśmy surówkę z marchii i jabłka oraz ciasto z marchewką.
Dzieci skrbały marchew, następnie ją tarkowały wykorzystując robot kuchenny.
Skrobanie marchewki nie jest takie proste. Trzeba uważać na swoje palce.
Przy pracach pomagała na babcia Wiktorii. Wykonaliśmy grupowe zdjęcia.
Surówka się na pewno udała, ale czy pyszne będzie ciasto?
Wszyscy zjadamy zrobioną surówkę. Naprawdę jest pyszna i zdrowa.
Na podwieczorek zjedliśmy ciasto. Smakowało wszystkim.
16 marca obchodziliśmy Dzień Wody. Dzieci w tym dniu ubrały się na kolor niebieski.
Wykonaliśmy piktogramy o oszczędzaniu wody.
Dzisiaj stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (1 wejścia) tutaj!
O stronie
Przedszkole Miejskie nr 19
ul. Puszkina 16
10 – 295 Olsztyn
tel. 089- 526 59 71